Jak wygląda kurs masażu dla dorosłych?

Masaż Shantala kojarzy się większości tylko i wyłącznie z masażem niemowląt. A często nawet tylko noworodków. Strona nie jest w sieci od dawna, a już dostaję pytania: czy można wprowadzić masaż u 3-miesięcznego dziecka czy to już za późno? Nigdy nie jest za późno. Najlepiej świadczy o tym fakt istnienia masażu Shantala Body Touch, który jest kierowany do osób dorosłych.

masaż jak masować plecy

Po co w ogóle uczyć się masować partnera?

Z wielu rozmów ze znajomymi i osobami zainteresowanymi masażem wynika, że większość ludzi chciałaby być masowana. Duża grupa może by i masowała, ale jak nie są pewni czy robią to dobrze, porzucają pomysł raz na zawsze. I w sumie im się nie dziwię, bo my też z tego powodu się nie masowaliśmy. Nawet może podejmowaliśmy jakieś próby, ale ja czułam, że mąż nie wie co ma bardzo robić z tymi moimi plecami. I zupełnie tak samo czułam się ja, kiedy on prosił o masaż. Więc po zakończeniu takiego masażu w powietrzu unosiło się rozczarowanie i takie poczucie, że czegoś nam tu zabrakło. Dlatego wszelkie próby masowania pojawiały się bardzo sporadycznie.
Przechodząc taki krótki kurs po pierwsze rozmawiasz z kimś, kto chętnie odpowie na Twoje pytania. Po drugie teraz już będziesz wiedział co robić i jak odprężyć najbliższą Ci osobę. Wiedząc więcej, będziesz masować bardziej świadomie, co również wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie jako osoby masującej. Bo co może być w masowaniu piękniejszego niż widok osoby, którą kochasz i która dzięki Tobie uzyskała stan odprężenia takiego, że po prostu zasnęła? Jak dla mnie – satysfakcja jest ogromna.

Dla kogo ten masaż?

Masaż Shantala Body Touch powstał na bazie doświadczeń masażu Shantala dla niemowląt. Początkowo miał służyć tylko dla celów nauki masażu niemowlęcego, jednak okazało się, że wiele korzyści czerpią z niego również dorośli.
No właśnie, ale dla kogo szczególnie?
  • dla kobiet w ciąży
  • dla mam karmiących piersią
  • dla osób, które nie akceptują dotyku i mają problem z byciem dotykanym przez obcych, a często również i najbliższych
  • dla osób, które nie korzystają z usług masażystów, ponieważ wstydzą się przed nim rozebrać
  • dla osób, które nie lubią leżeć na brzuchu
  • dla par, które chcą się zbliżyć do siebie na nowo po jakiś poważnych problemach w związku
  • dla par, które z różnych powodów muszą poszukać innej formy bliskości
  • dla dzieci
  • dla osób starszych
  • dla każdego, kto chce się nauczyć masować swoich najbliższych

Na czym polega kurs?

W naszej kulturze masaż par kojarzy się tylko i wyłącznie erotycznie. Jeśli nie chcesz tego przyznać, to ja powiem szczerze: przed poznaniem tego masażu tak właśnie o nim myślałam. Bardzo się pomyliłam, ale to czego doświadczyłam ostatecznie uważam za rzecz dużo lepszą.
Wracając do tematu głównego: jak wygląda kurs? Po pierwsze instruktarz jest prowadzony w ubraniach. To wielka ulga dla tych, którzy może by i chcieli się nauczyć, ale myśl o tym, że mają odsłonić ciało przed obcą osobą zupełnie ich zniechęca. Oczywiście docelowo, z partnerem spokojnie można masować na gołe ciało z użyciem oliwki, ale przy instruktorze ubrania pozostają na miejscu 🙂
W ramach kursu instruktor opowiada o warunkach do wykonywania masażu, korzyściach oraz przeciwwskazaniach. A następnie pokazywany jest masaż wraz z omówieniem techniki masażu. Uczymy się jak masować plecy, ręce oraz nogi. Dodatkowym bonusem może być nauka automasażu twarzy, który jest zaczerpnięty wprost z masażu niemowląt.
Naturalne kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *